türkiye vps
Blood of the Palm Trees
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.5 IMDB Puanı 139 Görüntülenme

Blood of the Palm Trees

(2010)
Genel

Yönetmen:

N/A

Oyuncular:

Manu Bennett, Daniel Feuerriegel, Peter Mensah, Lucy Lawless
Blood Of The Palm Trees izle, 2019 savaş konu Suriye filminde Halid El Esad'ın maceraları konu alınıyor. Filmi Full hd izleyebilirsiniz.

Suriyeli arkeolog Halid El Esad, Palmira antik kentinde sürdürdüğü çalışmalarla tanınmakta ve hazin hikayesini konu alan Blood Of The Palm Trees Filmi onun hayatını ele almaktadır. Hayatını Palmira ’ya adayan Halid Esad, öyle çok hayatını adadı ki, hayatına mal oldu. Palmira ’nın kültürel hazinesine sahip çıkmak için cesurca hareket yaparak,

IŞİD ’in bölgeyi ele geçireceğini anlaşılınca Suriye ordusuyla yardımlaşarak kültür varlıklarının taşınabilir kısımlarını güvenli alana taşıyarak yardımcı oldu. Kültürel hazine toplumun geçmişini ve geleceğini belirleyen önemli bir etkiye sahip olduğunun bilincindeydi. Örgüt tüm her yeri ele geçirmeye çalışıyor ve kültürel değerleri yok etmeyi amaç ediniyordu.

Bilhassa bunu da başarır ancak Halid Esad, elinden geldiğince kültürel hazinelerin hepsine sahip çıkmaya çalışmıştır ancak aslolan toprağın kaybını kaldıramayacak kadar da toprağına bağımlıdır. IŞİD, Palmira ’yı ele geçireceği kesinleşmişken Antik Kenti ’n zenginliğinin ortaya çıkmasında büyük emeği olan Halid Esad, hayatını adadığı bu topraklara sırtını dönüp gitmeyi kaldıramaz. Emeği ve hayatını adadığı Palmira Antik Kentine yaşamını da feda eder. “Burada doğdum, burada öleceğim!” diyerek tarihi kentten ayrılmayı reddeder.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Spartacus

  Senaryo:

  Steven S. DeKnight

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?